O nás

Naše mlékárna se nachází na farmě v malé vesnici Ovesná Lhota na Vysočině.

Zabýváme se výrobou produktů z čerstvého kravského mléka bez konzervačních látek, stabilizátorů a barviv. Naše práce je čistě přírodní v souladu s přírodou a naším přesvědčením o čerstvých výrobcích. Zvířata jsou krmena jádrovým krmivem, obilným šrotem s přídavkem minerálů, travní senáží, kukuřičnou siláží, senem a napájeny pitnou vodou z vlastních vrtů. Bydlí v moderní prosvětlené a provzdušněné stáji.


Pár slov o našem mléku…

V naší mlékárně jde o čerstvé ručně vyráběné produkty z pasterizovaného mléka.
Naše mléko je pasterizované, abychom předešli zdravotním rizikům našich zákazníků. Ochucená mléka jsou taktéž pasterizovaná a v 7 různých příchutích.

Obecně mléko obsahuje vitamíny B, B2, A, v menším množství vitamíny K, E, D a v letním období vitamín C, minerály a uchovává si tak svoji typickou mléčnou a voňavou chuť. Čerstvé obsahuje 6.7 pH, je modravě bílé až krémové, což závisí na obsahu tuku, množství sušiny a karotenu.

 

 


O našich sýrech…

Specializujeme se na vynikající měkké čerstvé sýry… Vyrábíme je ve variacích přírodní, česnekový, bylinkový, a s chilli, které jsou solené v nálevu, či na povrchu. Sýry vakuujeme, abychom předešli vysychání a deformaci při dopravě k Vám.

Náš Dobrý Balkán je druh měkkého sýra s typickou slanou chutí a bílou barvou, který se využívá často při výrobě zeleninových salátů či salátu šopského. Balkánský sýr se skladuje v lehce slaném nálevu, což udržuje jeho vlhký stav a pomáhá zachovávat jeho chuť. My ho pro Vás máme v plastové krabičce i s nálevem. Při dlouhodobějším skladování se doporučuje naložit ho do nálevu a nebo oleje a udržovat při teplotě 4 až 8 °C.


O našich jogurtech…

Bílé jogurty jsou čistě přírodní, neobsahují žádné konzervační látky a chemické přísady. Jogurty jsou balené v 500 ml a 180 ml sklenicích . Jogurt je zdrojem bílkovin, vápníku, fosforu a vitamínů B, B2. Vyrábíme je sloučením kvalitního kravského mléka a ušlechtilých jogurtových kultur.

Ochucené ovocné jogurty 180 ml, ve různých variacích vyrobené sloučením pasterizovaného kravského mléka, jogurtové ušlechtilé kultury a výběrového ovocného džemu.

 

 

 

 


O našem tvarohu…

Čerstvý tvaroh, který je taktéž ručně vyrobený. Balený v krabičce 250 gramů, nebo vážený na přání zákazníka. Tvrdý tvaroh na strouhání je mléčný výrobek smetanové chuti, tužší konzistence a obvykle bílé barvy. Vyrábí se z kravského pasterizovaného mléka. Vzniká srážením mléčné bílkoviny – kaseinu. Označují se tak všechny nezralé sýry připravované z kravského nebo kozího mléka. Jedná se o velmi hodnotnou potravinu, která ve vhodných úpravách a ve spojení s ostatními vhodnými surovinami dává zdravé, syté a vysoce výživné jídlo.

 

 

 

 


O našich zákysech…

Smetanový zákys, neboli kefír je oblíbený nápoj už z dob našich babiček a dědečků. Je přirozeným zdrojem vápníku a dalších tělu prospěšných živin, je lehko stravitelný a zároveň výživný. Pití zákysů přispívá k fyzické regeneraci, má vliv na stav pleti, pomáhá zlepšit náladu a dodat potřebnou energii. Základ našeho smetanového zákysu tvoří probiotická kultura, která pozitivně působí na střevní mikroflóru a zvyšuje obranyschopnost organismu. Pravidelné pití zakysaných mléčných výrobků zlepšuje stav střevní sliznice a celkově upravuje trávení. Nabízíme jej také ve variaci jahoda, meruňka a černý rybíz.

 


 

Naše výrobky jsou ručně vyráběné, každý sýr , jogurt, mléko nám projde několikrát rukama než se dostane k Vám. Produkty jsou s čistým svědomím vyrobené z čerstvých ingrediencí, baleny s dobrým pocitem dobře odvedené práce a s potěšením stálých zákazníků, kteří se vracejí.

Naše čerstvé výrobky rozvážíme chladícím vozem všechny pracovní dny v týdnu v dopoledních a odpoledních hodinách.

Rozvážíme předem objednané výrobky emailem či telefonicky, tak neváhejte, budeme se těšit na viděnou.
Výroba našich čerstvých produktů je naše srdcová záležitost, která nás baví a díky Vám máme pocit, že naše práce má nějaký smysl.

Víme, co vyrábíme a rádi se s Vámi podělíme.

Váš Dobrýprodukt ♥